Op het weblog van Gail Tverberg, Our Finite World staan een paar interessante grafieken.
Gail laat zien dat de Amerikaanse voorraden aardolieprodukten het afgelopen half jaar sterk zijn afgenomen.
De voorraad is nog meer dan 130 miljoen vaten, maar hoort gemiddeld genomen flink hoger te zijn.
In het Midden-Westen van de VS (PADD2: het gebied onder de grote meren) is de situatie zorgwekkend aan het worden.
In datzelfde gebied zijn de voorraden vloeibare brandstof (benzine en diesel) al een half jaar beneden het langjarig gemiddelde.
In sommige plaatsen in het Midden-Westen is er al sprake van tekort aan diesel. Net zoals op sommige plaatsen in China.
Volgens Gail Tverberg moet de prijs van benzine en diesel in de VS omhoog zodat raffinaderijen meer verdienen en zullen zorgen voor meer (ononderbroken) aanvoer. Een hogere prijs zou tevens de vraag wat temperen. Eigenlijk precies zoals ze in China ook moeten doen.
Ondertussen geeft dshort.com iedere maand een overzicht van het totaal aantal gereden kilometers in de VS. Dat is nog altijd aan het dalen.
Hieronder het plaatje gecorrigeerd voor bevolkingsgroei: de gemiddelde Amerikaan maakt steeds minder kilometers.
Hebben de Amerikanen steeds minder geld voor brandstof?
Hebben steeds minder Amerikanen een auto en gaan ze carpoolen?
Meer wegen aanleggen lijkt niet echt nodig.





Dat wordt extreem moeilijk voor de boeren in din bevolkte gebieden. Ze wonen vaak al niet meer op hun bedrijf, maar in een stad. Het wordt ook moeilijk voor de mensen in de dun bebouwdesuburbs. Ze zijn ongeschikt voor OV, omdat er te weinig potientiële klanten rond een halte wonen. De bewoners moeten wel met de auto. Het zal mij benieuwen, hoe zij zich aanpassen.
John, die aanpassing in de suburbs loopt deels via lagere prijzen voor woningen in de suburbs. Op die manier blijft er meer geld over voor brandstof. Een andere aanpassing is de keuze voor zuinigere auto’s.
Een aardige start voor het effect van bebouwingsdichtheid op de waarde van woningen is Peter Calthrope’s presentatie voor de Universiteit van Californië: http://fora.tv/2011/03/22/Resilient_Cities_Urbanism_in_the_Age_of_Climate_Change
@kbeek: de transitie zal nog verder moeten gaan in de Amerikaanse suburbs. De werkgelegenheid zal naar de suburbs moeten verhuizen: winkels, ziekenhuizen, scholen, kleine werkplaatsen enz.
Ik hoop dat ook in NL de werkgelegenheid naar de Vinex-wijken gaat verhuizen in de vorm van winkeltjes, bedrijfjes enz. Dat scheelt heel veel woon-werk-kilometers.
Bedankt Cassandraclub!
Ik volg het op de voet.
[...] Naar mijn idee zullen de eerste duidelijke effecten van piekolie zich manifesteren in tekorten aan brandstoffen, zoals benzine en diesel. Op Cassandraclub werd over laatstgenoemde al eerder aandacht aan besteed. [...]