Stijgende benzineprijs, dalende vraag

Afgelopen week bereikte de benzineprijs in Nederland een nieuw record. Het oude record uit 2008 werd gebroken; de huidige adviesprijs bedraagt € 1,778 per liter. De olieprijs is in Europa ook weer aan het stijgen. Voor een vat Brent olie wordt momenteel $117 geboden. In januari was dat nog gemiddeld $110. In januari 2011 was dat nog nog $96.
Die huidige prijs is een stuk lager dan de recordprijzen van 2008. Die hoge olieprijs was slechts van korte duur. Maar de olieprijs is nu al een jaar lang boven de $100 per vat, dus zelfs de voorraden van oliemaatschappijen kosten minimaal $100 per vat.
OPEC verwacht dat de olieprijs nog verder zal stijgen.

De hoge benzineprijs leidt automatisch tot uitval van de vraag naar benzine. Afgelopen week voorspelde BOVAG dat de verkoop van benzine en diesel in Nederland zal gaan dalen. In 2020 zal er 15% minder benzine worden verkocht dan in 2010.
Opvallend genoeg is het de autolobby (BOVAG) die dit nieuws brengt. In het persbericht komt het begrip peakoil niet voor en men zwijgt over de stijgende prijs van benzine en diesel.

Ondertussen in de Verenigde Staten: er worden steeds minder kilometers gemaakt.

Officieel groeit de Amerikaanse economie nog altijd: er is geen recessie.
Maar toch rijden de Amerikanen steeds minder in hun auto.

2 reacties op Stijgende benzineprijs, dalende vraag

  1. Fininfo-be zegt:

    Vandaag verbruiken we 5 keer meer olie dan dat er nieuwe olie gevonden wordt. Daarbovenop schatten specialisten dat reeds 95 % van de wereldwijde oliereserves gevonden zijn. De productie stagneert al sinds 2005 en in de toekomst wordt een daling van de olieproductie verwacht. Minder verbruiken zal de stijging niet meer tegenhouden omdat het aanbod drastisch aan het dalen is:

    http://fininfoblog.wordpress.com/2012/02/16/peak-oil-de-feiten/

Geef een reactie

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log Out / Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log Out / Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log Out / Bijwerken )

Verbinden met %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.